Çanakkale Zaferi Şehit Mektupları Sergisi ile anılacak

Çanakkale Zaferi Şehit Mektupları Sergisi ile anılacak

17 Mart 2022 - 08:58 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 17 Mart 2022 – 08:58
Haber Güncellenme Tarihi: 17 Mart 2022 – 08:58


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında anlamlı bir etkinliğe yer veriyor. ‘Şehir Mektupları’ adlı sergide 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma
Günü için gösterilecek resimlerle ziyaretçilere duygusal anlar yaşatılacak.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında anlamlı bir programa ev sahipliği yapacak. 18 Mart Cuma günü Doç. Dr. Rasim Soylu’nun düzenleyeceği resim sergisinde Çanakkale Zaferi’nin kahramanlıklarını anlatan eserler ziyaretçilerle buluşturulacak.

18.30 da AKM’de düzenlenecek resim sergisine tüm vatandaşlar davet edildi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “ Bizler için kahramanca mücadele eden ve Çanakkale’nin geçilmesine izin vermeyen atalarımızı en güzel şekilde anmak için farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Farklı ve birbirinden değerli eserlerin yer alacağı sergide katılımcılarla birlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü en anlamlı şekilde yâd edeceğiz. Bu vesileyle tekrardan kahramanca mücadele eden ve vatan toprağı için gözünü kırpmadan şehit olan 18 Mart Şehitlerini ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Paylaş