Çin’deki uçak kazasından kurtulan olmadı

Çin’deki uçak kazasından kurtulan olmadı

22 Mart 2022 - 06:18 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 22 Mart 2022 – 06:18
Haber Güncellenme Tarihi: 22 Mart 2022 – 06:18


Çin devlet televizyonu 132 kişiyi taşıyan uçak kazasının enkazında devam eden kurtarma çalışmalarında canlı bulunamadığını duyurdu.

ANKARA (İGFA) – Çin devlet televizyonu uçak kazasının enkazında devam eden kurtarma çalışmalarında canlı bulunamadığını duyurdu.

TRT Haber’in aktardığına göre ekiplerin kazanın sebebini öğrenmek için kara kutuyu arama çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Hatırlanacağı gibi, Çin Sivil Havacılık İdaresi’nden gün içinde yapılan açıklamada, China Eastern Havayolları’na ait 123’ü yolcu ve 9’u mürettebat olmak üzere 132 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının ülkenin güneyindeki Guangşi Cuang Özerk Bölgesi’nde kaza yaptığı kaydedilmişti.

New China’nın haberine göre de; ÇKP Merkez Komitesi ve Devlet Konseyi adına, aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi olan Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Danışmanı Wang Yong, ilgili yetkilileri kurtarma çalışmalarına, sonrasında yaşananların çözümlenmesine ve Wuzhou’daki kazanın nedeni araştırılıyor.

Köylü Chen Weihao, bir çiftlikte çalışırken uçağın burnunu çektiğini gördü. Chen, “Uçak düştüğünde tek parça görünüyordu. Saniyeler içinde düştü” diyen Chen, kaza yerinin hiçbir sakinin yaşamadığı bir dağda bir boşluk olduğunu da sözlerine ekledi.

Bölgesel acil durum yönetimi departmanından bir yetkili Chen Jie, kazadan kaynaklanan alevlerin söndürüldüğünü ve kurtarma operasyonunun sürdüğünü söyledi.

Kurtarma çalışmalarında Wuzhou itfaiyesi, bölgeye 23 itfaiye aracıyla 117 itfaiyeci gönderdi. Bölgesel itfaiyenin Weibo hesabından yaptığı açıklamaya göre, Guangxi’nin diğer bölgelerinden 538 itfaiyeci daha kurtarma çalışmalarına katılmak üzere gönderildi. Komşu Guangdong Eyaleti, kurtarma operasyonuna yardım etmek için 505 itfaiyeci ve 97 araç gönderdi, ilk grup zaten olay yerinde.

Paylaş