Albaraka Türk’ten çocuklara özel Karagöz Hacivat videoları

Albaraka Türk’ten çocuklara özel Karagöz Hacivat videoları

Nisan 4, 2022 0 Yazar: Kios TV

Kültür ve Turizm Bakanlığı Gölge Sanatçısı Emre Turanlı, kültürün en önemli öğelerinden olan Karagöz ve Hacivat gölge oyunu videolarını her akşam Albaraka Türk’ün katkılarıyla dijital dünyaya taşıyacak.

İSTANBUL (İGFA) – Albaraka Türk, Ramazan ayında çocukları unutmadı. Kültürümüzün en önemli öğelerinden Karagöz ve Hacivat, gölge sanatçısı Emre Turanlı tarafından dijital dünyaya taşındı. Çocukların en çok vakit geçirdiği ve Çocuk özelliği ile de kullanılabilen Youtube’da yayınlanacak olan Karagöz ve Hacivat gölge oyunu videoları Albaraka Türk’ün Youtube kanalında paylaşılacak.

Çocuk Fakültesi Kurucu Ortağı ve Kültür Turizm Bakanlığı Gölge Sanatçısı Emre Turanlı tarafından hazırlanan içerikler Ramazan ayı boyunca her akşam iftar sonrası 20.30’da yayınlanacak. Albaraka Türk destekleriyle yayınlanacak olan Karagöz ve Hacivat gösterileriyle kültür öğelerimizin yeni nesillere aktarılması ve dijital dünyada da var olması amaçlanıyor.

RAMAZAN AYI BOYUNCA ÖĞRETİCİ KONULAR İŞLENECEK

Her oyunda farklı bir temanın ve öğretici konunun yer alacağı videolar çocuklara nasihatler veren içerikler sunacak. 29 farklı konuya değinecek olan içerikler çocukların gelişimini ön planda Karagöz ve Hacivat karakterleriyle aktarılacak.

Paylaş