Öztürk: “İşçilerimiz için, çiftçilerimiz için, emekçilerimiz için alanlardayız’’

Öztürk: “İşçilerimiz için, çiftçilerimiz için, emekçilerimiz için alanlardayız’’

29 Mart 2022 - 08:18 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 29 Mart 2022 – 08:18
Haber Güncellenme Tarihi: 29 Mart 2022 – 08:18


Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve Eğitim İş Kilis İl Temsilcisi İsmail Öztürk, Hatay’da düzenlenen mitinge katılarak yaptığı açıklamasında “İşçilerimiz için, çiftçilerimiz için, emekçilerimiz için alanlardayız” dedi.

KİLİS (İGFA)– Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve Eğitim İş Kilis İl Temsilcisi İsmail Öztürk,  “Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in ‘Yoksulluk ve Fukaralık Politikalarına Dur!’ sloganı ile başlattığı 7 bölge 7 eylem hareketinin beşincisinin gerçekleştirildiği Hatay’daki eyleme Kilis Temsilciliği olarak katılım sağlanmıştır.

Miting sonrası Genel Başkan Kadem Özbay ile Kilis özelindeki sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bizler “Yüksek enflasyon ve yüksek zamlar için alanlardayız. Artık geçinemiyoruz” demek için alanlardayız. Özlük haklarımız için alanlardayız, Toplu sözleşme masalarında bizi satanları durdurmak için alanlardayız. Liyakatsiz ve yandaş atamalara karşı ataması yapılmayan ve ölüme sürüklenen öğretmenler için alanlardayız. Eğitimin piyasalaştırılmasına karşı çıkmak için alanlardayız. TÜİK’in sahte enflasyon oranlarını anlatmak için alanlardayız. Enerji ve akaryakıt zamlarına dur demek için alanlardayız. Sadece kamu emekçileri için değil evine ekmek götüremeyen asgari ücretliler için alanlardayız. İşyerlerini döndüremeyen esnaflarımız için alanlardayız. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; bugün Hatay’dan yaptığımız eylemlerimize
insan onuruna yaraşır bir yaşam sürene kadar, hakkımızı alana kadar, halkımızla birlikte durmadan alanlarda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Paylaş