Bakan Özer: Özel çocukların her zaman yanındayız

Bakan Özer: Özel çocukların her zaman yanındayız

Nisan 3, 2022 0 Yazar: Kios TV

2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” nedeniyle bir açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocukların özelliklerini dikkate alarak öğrenme ortamlarını zenginleştirmek, yaşam kalitelerini artırmak ve sorunlarını en aza indirebilmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile koordineli pek çok çalışma yürütüldüğünü söyledi.

ANKARA (İGFA) – Otizm tanısı konulmuş bireylerin rehberlik ve araştırma merkezleri bünyesinde oluşturulan kurullarca eğitsel değerlendirmelerinin ardından kendilerine uygun eğitim ortamlarına yönlendirildiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  özel eğitim kurumları ve kaynaştırma uygulanan okullarında eğitim alan otizmli evlatlarımızın akademik ve sosyal alandaki becerilerini destekleyerek bu öğrencilerimizin eğitim ortamlarını zenginleştirmek amacıyla çok boyutlu çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Atılan her adımda olduğu gibi bu konuna da odak noktanın Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak olduğunu kaydeden Bakan Özer, “Özel çocuklarımız, bizim en kıymetli emanetlerimiz. Çocuklarımızın bireysel farklılıklarını tanımak ve onların akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerini desteklemek için yürüttüğümüz çalışmaları sürekli zenginleştiriyoruz. Özel çocuklarımız ve ailelerinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş