Balıkpazarı Camii’de Restorasyon Başladı

Balıkpazarı Camii’de Restorasyon Başladı

24 Mayıs 2021 - 09:30 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2021 – 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 24 Mayıs 2021 – 09:30


Balıkpazarı Camii’nde T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün üstlendiği restorasyon çalışmaları bu gün başladı.

Bursa AK Parti Milletvekili Zafer Işık, restorasyon hakkında bilgi verip, bu günden itibaren restorasyon işlemlerinin başladığını kamuoyuna duyurdu.

Restorasyon bir yıl sürecek ve minare de yapılacak.

2022 yılında bitmesi planlanan restorasyon işlemleri, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 1.150.000,000 TL sözleşme bedeli ile 21.05.2021 tarihinde onaylandı. Milletvekili Işık ” Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, gecikmeden dolayı özür dileriz ancak bu çok teknik bir konuydu anıt bina bunun için ciddi anlamlarda teknik çalışmalar yapıldı, akabinde de bu konu bütçelenerek ihaleye sunuldu. ” diyerek sözlerine devam etti. Aslına uygun olmayan yerlerin çıkarılacağını ve temelde iyileştirmeler yapılacağını belirten Işık “temeli olmayan minaremize öncelikle bir temel yapıp akabinde de anıtlar kurulu tarafından onaylanmış minaremizi de camimizin yanına yapmış olacağız. Normal şartlarda bir yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz ancak restorasyon esnasında önümüze çıkacak öngörmediğimiz bu durumlar süreyi uzatabilir veya kısaltabilir. ” ifadelerinde bulundu.

 

Paylaş