Başkan Güven, Ramazan ayı gelmeden çalışmalarımızı tamamladık

Başkan Güven, Ramazan ayı gelmeden çalışmalarımızı tamamladık

1 Nisan 2022 - 06:28 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 1 Nisan 2022 – 06:28
Haber Güncellenme Tarihi: 1 Nisan 2022 – 06:28


Kahramanmaraş’ın Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, kette görev yapan gazeteci Tural Şahbazlı ile yaptığı röportajda Ramazan ayı gelmeden yardım çalışmalarını tamamladıklarını aktardı.

Tural Şahbazlı /Kahramanmaraş (İGFA)- Hem Afşin Belediyesi, hem de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilçede dar gelirli tüm vatandaşlara ulaştıklarının altını çizen Güven: “Aslında sosyal belediyeciliğin gereğini  göreve geldiğimiz ilk günden yapmaya gayret ediyoruz. Bize müracaat eden tüm vatandaşlarımızın gelir tespitini yaparak ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bu sene de  yoğun olarak başlayan döviz kuru hareketlenmesi dolayısıyla yakacak fiyatları artışından Afşin’li hemşehrilerimiz etkilenmesi diye Ekim ayından itibaren bize müracaat eden ve tespit ettiğimiz vatandaşlarımıza yakacak yardımında bulunduk. Bu sene de Afşin Belediyemizin gıda kolileriyle yanısıra, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin de gıda kartlarını vatandaşlarımıza ulaştırdık. 

“İŞ ADAMLARIMIZDA BİZİM ARACILIĞIMIZLA YARDIM YAPMAK İSTİYORLAR” 

Bu sene iftar çadırı ve sıcak yemek ikramı yerine kumanya yardımı şeklinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven: “Ramazan ayı dolayısıyla çalışmalarımızı tamamladık. Fakat ilçede hem hayırsever esnaflarımız, hem iş insanlarımız da bizim aracılığımızla yardım yapmak istiyorlar. Onların yardımlarını da Ramazan ayı içerisinde vatandaşlarımıza ulaştırma gayretinde olacağız.” dedi.

Paylaş