Bilecik Pazaryerinde 106 çiftçiye yağlık ayçiçeği tohumu dağıtıldı

Bilecik Pazaryerinde 106 çiftçiye yağlık ayçiçeği tohumu dağıtıldı

Nisan 8, 2022 0 Yazar: Kios TV

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 106 çiftçiye 1,5 ton yağlık ayçiçeği tohumu dağıtıldı.

Pazaryeri Gündem (BİLECİK İGFA)-Pazaryeri ilçesinde Ayçiçeği Üretimini Geliştirme projesi kapsamında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, 106 çiftçiye 1.5 ton %60 devlet destekli ayçiçeği tohumu teslim edildi.

Tohum teslim törenine katılan Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, “’Pazaryeri ilçemizde ayçiçeği üretiminin artırılmasına yönelik Bilecik Valimiz Sayın Dr. Kemal Kızılkaya, öncülüğünde başlatılan “Ayçiçeği Üretimini Geliştirme” projesi kapsamında çiftçilerimize bugün %60 devlet destekli ayçiçeği tohumların teslimini gerçekleştirdik. Çiftçilerimize hayırlı bereketli olsun” diye konuştu.

Pazaryeri İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, ise, “Pazaryeri ilçemizde ayçiçeği üretiminin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Ayçiçeğinin pazarlama sorununun olmaması gibi önemli avantajlar sebebiyle, ilçemizde atıl durumda bulunan ve kullanılmayan tarım arazilerinin, ayçiçeği ekilerek üretime kazandırılması ve üreticilerimizin de gelirlerinin arttırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Biz her zaman onların yanındayız, her zaman destekçileriyiz. Her zaman çiftçinin, toprağın, üreticinin, üretimin yanındayız. Onların emeğine saygı gösteriyoruz” dedi.

Paylaş