Bilecik’te 276 kişiye evde bakım hizmeti

Bilecik’te 276 kişiye evde bakım hizmeti

22 Mart 2022 - 15:58 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 22 Mart 2022 – 15:58
Haber Güncellenme Tarihi: 22 Mart 2022 – 15:58


Bilecik’te vefa projesi ile 8 araç ve 27 personelle 276 kişiye evde bakım himmeti sunuluyor.

Pazaryeri Gündem (BİLECİK İGFA) – Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatları doğrultusunda Bilecik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından Vefa Projesi başlatıldı.

Proje kapsamında yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinin temizlenmesi ve muhtaç durumda olan ihtiyaç sahibi kişilere istihdam sağlanması hedeflenmiştir.

Vefa Projeleriyle Yaşlılara Saygı ve Engeliler Haftası gibi özel günlerin daha çok anlam kazandığının altını çizen Vali Kızılkaya; “Toplum yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı gözetmelidir. Sadece özel günlerde onları anarak değerli kılamayız. Düzenli ve programlı bir şekilde ihtiyaçlarının belirlenip karşılanması bizlerin asli sorumluluğudur. Bu minvalde bizler de Bilecik merkez ve tüm ilçelerinde Vefa Projesi’ni başlatmış bulunuyoruz. 2022 yılı sonuna kadar projemiz devam edecek ve gelecek yıllarda da projenin planlamasını yapacağız.” dedi.

Vefa Projesi kapsamında; hastalık veya engellilik sebebiyle öz bakımını yerine getiremeyen vatandaşlar ile korunmaya muhtaç yaşlılara evde temizlik hizmetinin ayda en az 2 defa olmak üzere devam edeceği aktaran Vali Kızılkaya yaptığı açıklamanın devamında; “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca 2.526.769 TL bütçeyle finanse edilen Vefa Projesi kapsamında Bilecik genelinde 8 araç görevlendirilip 27 personel istihdam edilerek toplamda 276 öz bakımını yerine getiremeyen engelli ve korunmaya muhtaç yaşlı bireylere hizmet verilmektedir. Ayrıca istihdam edilen kişilerin de yine proje kapsamında desteklenen ihtiyaç sahibi bireylerden oluşmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

Paylaş