Bozdağ: FETÖ ile mücadelemiz sürecek

Bozdağ: FETÖ ile mücadelemiz sürecek

20 Mart 2022 - 12:58 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 20 Mart 2022 – 12:58
Haber Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2022 – 12:58


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ ile mücadelenin aralıksız ve etkin bir şekilde devam ettiğini belirterek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili ABD ve Türkiye arasındaki Adli Yardımlaşma Anlaşması’nın şartlarının oluştuğunu kaydetti.

ANKARA (İGFA) – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bakanlığın internet sitesinden yaptığı açıklamada FETÖ ile mücadelenin bundan sonra da artarak aynı etkinlikte aralıksız süreceğine vurguladı. Bakan Bozdağ, her türlü fitneyi, ihaneti ve suçu işleyenlere karşı mücadele etmenin devletin ve milletin hakkını, hukukunu korumak olduğunu dile getirdi.

PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleriyle Türkiye’nin etkin, kararlı ve sürekli bir mücadeleyi sürdürmek zorunda olduğuna işaret eden Bakan Bozdağ, terörist başı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin talepleri, Türkiye’nin bugüne kadar yaptığı girişimleri hatırlattı.

Adalet Bakanı görevini üstlendiği daha önceki dönemlerde, bu konuda iki defa ABD’li mevkidaşıyla görüştüğünü anımsatan Bozdağ,  ABD’nin, FETÖyü himaye ettiğinin açık bir şekilde görüldüğünü belirtti. Bakan Bozdağ, “Onların bize ileri sürdükleri şartlara baktığımızda adeta vermeyeceklerini ifade eden bir yaklaşım görüyoruz. Türkiye olarak biz Fetullahçı Terör Örgütü’nün kurucusu, yöneticisi, terörist başı Fetullah Gülen’i ısrarlı bir şekilde istemeye devam edeceğiz çünkü bu Türkiye’nin hakkıdır. ABD-Türkiye ilişkilerini de olumsuz etkilemektedir. Eğer bu iade olursa Türkiye-ABD ilişkileri ayrı bir ivme kazanabilir” diye konuştu.

Bakan Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesinin bundan sonra da dile getirilmeye devam edileceğini ve sürecin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Paylaş