Bursa Yenişehir’in caddelerine İYİ Parti merceği

Bursa Yenişehir’in caddelerine İYİ Parti merceği

23 Mart 2022 - 12:49 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2022 – 12:49
Haber Güncellenme Tarihi: 23 Mart 2022 – 12:49


Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yollarda asfalt ve parke taş namına herhangi bir kaplamanın kalmadığını veya hiç yapılmadığını öne süren İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, vatandaşlardan gelen şikayetler kapsamında içler acısı durumu, ilçenin sokaklarını bizzat arşınlayıp, fotoğraflayarak belgeledi.

BURSA (İGFA) – İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, özellikle şehir merkezinde yolların bakımsızlığı noktasında ilçede son zamanların en hazin sahipsizliğinin yaşandığını vurguladı.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yollarda asfalt ve parke taş namına herhangi bir kaplamanın kalmadığını veya hiç yapılmadığını belirten Başkan Özel, Yenişehirli vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda içler acısı bu durumu, ilçenin sokaklarını bizzat arşınlayıp fotoğraflayarak belgelediklerini kaydetti.

Yenişehir merkezindeki yollar ile ilgili izlenim ve gözlemlerini anlatırken, hemşerilerini temsilen, sorumlular adına hicap duyduğunu belirten Başkan Özel, cadde ve sokakların tam anlamıyla köstebek yuvasına döndüğünü belirterek, “Yenişehir’in yazları toz, kışları çamur ile anılan bir şehir haline geldiğini, vatandaşlarımızın sosyal medyadan İYİ Parti olarak bizlere yaptığı yardım çağrılarından biliyorduk. Önceki gün ilçe merkezimizde ki mahallelerin, hem ana caddelerini hem de ara sokaklarını üşenmeyip tek tek dolaştım. Gördüğüm manzaralardan inanın ben utandım. Hemşerilerime bu zulmü yaşatanları bir yandan kınarken, vatandaşımıza hizmet anlamında ilçemizin sahipsiz bırakıldığını hissettiren tüm sorumluları Allah’a havale ettim. Hangi caddeye girdiysem, hangi sokaktan geçtiysem karşımda tam anlamıyla köstebek yuvasını andıran içler acısı bir manzarayla karşılaştım” dedi.

Gelen her Başkan’ın belediye bütçesinden altyapı için trilyonlarca lira harcadığını kaydeden Özel, 2009 yılında görev yapan dönemin Belediye Başkanı;’“Yenişehir’in alt yapısını sil baştan yeniledik. 60 yıl Yenişehir kazılmayacak’ dediğini tüm Yenişehirlilerin bildiğini belirterek, 2014 yılında göreve gelen Belediye Başkanı’nın bir önceki Belediye Başkanını yalanlayarak; “Yenişehir’de altyapı sorunu var, altyapı için tekrar Yenişehir’i kazacağız. 2015 yılı sonu itibari ile Yenişehir’de altyapı sorununu tamamen bitireceğiz” dediğini anımsatarak, “Mevcut belediye başkanı ise Yenişehir’de altyapı sorunu yok diyor. O zaman bu sokaklara niye halen neden üst yapı yapılmıyor? Asfalt ya da parke taşı döşenmiyor?” sorularını yöneltti.

Paylaş