Bursa Yıldırım’da çocuklara ücretsiz okçuluk eğitimi

Bursa Yıldırım’da çocuklara ücretsiz okçuluk eğitimi

22 Mart 2022 - 11:18 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 22 Mart 2022 – 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 22 Mart 2022 – 11:18


Yıldırım Belediyesi, çocukları hem spora teşvik etmek hem de geleneklerimizi unutturmamak adına ücretsiz okçuluk kursu açtı.

BURSA (İGFA)- Yıldırım Belediyesi, Barış Manço Kültür Merkezi’nde ‘Temel Türk Okçuluğu’ kursu açtı. 2 hafta teorik 2 hafta uygulamalı olarak gerçekleştirilen ve toplamda 1 ay süren okçuluk eğitimi ile Yıldırımlı çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Çocuklara tarih bilinci aşılayabilmek amacıyla geleneksel spor dalları kurslarını hayata geçirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,  “Çocukların gelişim evresinde oldukça önemli bir yere sahip olan okçuluk, dengeyi, motivasyonu, özgüveni arttırır ve ciğerleri geliştirir. Okçuluğa gelişim çağında başlayan çocuklarımızın yaşıtlarına göre daha uzun boylu olduğunu görmekteyiz. Genç yaştaki arkadaşlarımızın böyle güzel spor dallarıyla buluşturulması çok önemlidir. Düzenlediğimiz ücretsiz kurslar ile 7’den 70’e her yaştan vatandaşımızı eğitimle buluşturuyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

Paylaş