Bursa Yıldırım’da ‘Engelsiz Yaşam’ yükseliyor

Bursa Yıldırım’da ‘Engelsiz Yaşam’ yükseliyor

7 Haziran 2022 - 09:37 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 7 Haziran 2022 – 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 7 Haziran 2022 – 09:37


Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin hayırsever Yıldırım ailesi desteği ile ilçeye kazandıracağı Makbule-Tevfik Yıldırım Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

BURSA (İGFA) – Özel gereksinimi olan bireylerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek 5 bin 305 metrekare alandan oluşan tesisin bünyesinde; hasta bakım odaları, fizik tedavi ve fizyoterapi odaları, psikolog, bireysel ve aile terapi odaları, spor salonu, danışma, revir, eğitmen odası ve bekleme salonu olacak.

Tesiste ayrıca özel vatandaşların sosyalleşmesi adına yüzme havuzu, kafeterya, yemekhane, kuaför, tekstil atölyesi, ahşap atölyesi, bağlama ritim kursu, filografi atölyesi, sergi alanı, konferans salonu, seminer salonu, çocuk oyun alanı, kermes alanı ve dersliklerin yer alacağını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yerel yönetim olarak yapılan hizmetlerin en önemlisinin özel çocuklar için yaptıkları çalışmalar olduğunu kaydetti.

Başkan Yılmaz, merkezin tamamlandığında sadece Yıldırım’a değil Bursa’ya değer katacağını belirterek, bu hizmetin Yıldırım’a kazandırılması noktasında katkılarından ötürü Yıldırım ailesine teşekkür etti.

Paylaş