Bursa Yıldırım’da gençlere gitarlı moral

Bursa Yıldırım’da gençlere gitarlı moral

6 Haziran 2022 - 11:57 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 6 Haziran 2022 – 11:57
Haber Güncellenme Tarihi: 6 Haziran 2022 – 11:57


Bursa’da Yıldırım Belediyesi, uzun bir maraton sürecinde üniversite sınavına girecek gençlere moral etkinliği düzenledi.

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi tarafından yapılan Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi, sınavlara hazırlanan gençlerin buluşma noktası oldu. Sadece Yıldırımlılara değil Bursa’nın diğer ilçelerinden gelen misafirlere de hizmet veren kütüphane yaklaşık 200 bin vatandaşa ev sahipliği yaptı.

Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nin önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Uyumayan Kütüphanemiz açıldığı günden bu yana sınavlara hazırlanan gençlerimizin uğrak noktası oldu. Kütüphanemize ziyaretçilerimizden gelen ilginin yoğun olmasından kaynaklı bizler de hemen ikinci bir kütüphane hazırlığına başladık. Çok yakın zamanda Mimar Sinan Kütüphanesi’ni hizmete açarak Yıldırım’a ikinci bir kütüphane kazandırmış olacağız. Gençlerimizin hedeflerine ve hayallerine kavuşmaları noktasında destek vermeye ve onların yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yıldırım Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlere katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ücretsiz ‘Üniversiteye Hazırlık Kursları’ ile uzman eğitimcileri gençler ile buluşturdu. Matematik-geometri, Türkçe-edebiyat olmak üzere iki farklı alanda verilen eğitimlerden yüzlerce genç yararlandı. Yıldırım Belediyesi’nin, düzenlediği Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) deneme sınavları ile de gençler kendilerini ölçme fırsatı yakaladı.

Paylaş