Bursa Yıldırım’da ‘robotik’ eğitim

Bursa Yıldırım’da ‘robotik’ eğitim

20 Mart 2022 - 10:27 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 20 Mart 2022 – 10:27
Haber Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2022 – 10:27


Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin çocukların bilim ve teknolojiyi sevmeleri, teknolojiyi sadece tüketen değil, aynı zamanda üreten bireyler haline gelmeleri için başlattığı ‘Robotik Kodlama ve Yazılım Eğitimleri’ne Yıldırımlı minikler yeni dönemde de yoğun ilgi gösteriyor.

BURSA (İGFA)  – Yıldırım Belediyesi, gençlerin bilimsel ve teknolojik çalışmalara katılmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

Barış Manço Kültür Merkezi’ Cezeri Salonu’nda haftanın iki günü verilen Robotik Kodlama Kursu’nda çocuklar sorun çözme, takım duygusu kazanma, geliştirme ve analitik düşünme gibi pek çok alanda beceri kazanıyor.

Yaptığı eğitimlerle yüzlerce çocuğa Robotik Kodlama eğitimi veren Yıldırım Belediyesi, kurslar ile yeni nesil yazılımcıların yetişmesine de olanak sağlıyor.

Çocuklar, Robotik Kodlama Eğitimi sayesinde algoritma oluşturmadan, 3D çizim tasarlamaya kadar, lego setleri ile programlamadan, bilgisayar kullanımına kadar birçok alanda kendini geliştirerek yazılım dünyasına giriş yapıyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, çocukların bilim ve teknolojiyle tanışması amacıyla Robotik Kodlama eğitimlerini sürdüreceklerini belirtti.

Paylaş