Bursa’da anneleriyle birlikte öğrenci oldular

Bursa’da anneleriyle birlikte öğrenci oldular

22 Mart 2022 - 10:49 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 22 Mart 2022 – 10:49
Haber Güncellenme Tarihi: 22 Mart 2022 – 10:49


Bursa’da zamanlarının neredeyse tamamını özel gereksinimli çocuklarının bakımına ayıran ve bu nedenle sosyal veya ekonomik hiçbir aktiviteye katılamayan anneler, artık çocuklarını getirdikleri okulda meslek sahibi oluyorlar.

BURSA (İGFA) – Daha önce Mustafa Çağlar Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda çocuklarını bekleyen anneler için tekstil atölyesi açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de benzer uygulamayı Şerife Bacı Özel Eğitim Anaokulu’nda hayata geçirdi.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında okul içerisindeki tekstil atölyesinin açılışı yapıldı. Atölyenin açılış kurdelesini okulun öğrencisi olan minikler ve anneleri ile birlikte kesen Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halide Serpil Şahin, özel gereksinimli çocuğu olan annelerin, çocuklarının bakım, rehabilitasyon ve eğitim ihtiyaçlarının çokluğu ve zorluğu nedenleriyle iş hayatının dışında kaldığını söyledi.  

Bugüne kadar sabah okula getirdikleri çocuklarını ders saati bitene kadar okulda boş boş beklemek zorunda kaldıklarını belirten anneler, bu proje sayesinde artık hem meslek sahibi olacaklarını hem de aile bütçesine katkı sağlayacaklarını kaydetti. Projeye büyük  bir istekle katılan anneler, kendilerine bu imkanı sağlayan başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm kurumlara teşekkür etti.

Paylaş