Bursa’da geleceğin bilişimleri ile tecrübe paylaşımı

Bursa’da geleceğin bilişimleri ile tecrübe paylaşımı

29 Mart 2022 - 12:58 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 29 Mart 2022 – 12:58
Haber Güncellenme Tarihi: 29 Mart 2022 – 12:58


Bursa’da Bilişim Alanı Öğrencileri bilişim sektörü iş adamları ve profesyonelleri derneği ile bir araya geldi.

BURSA (İGFA) – BİSİAD (Bilişim sektörü iş adamları ve Profesyonelleri Derneği) üyeleri, Yıldırım MTAL bünyesindeki Bilişim Teknolojileri Alan öğrencilerine sektörün beklentilerini ve tecrübelerini aktardı.

Seminerin açılışında konuşan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer Yılmaz, bilişim mesleğinin sürekli kendini yenileyen bir meslek olduğunu belirterek, bu nedenle sürekli yenilendiğini kaydetti.Müdür Yılmaz, “Teknolojiyi yakından takip eden bir okul olarak sizlere de eğitimleriniz de kullanılmak üzere VR sanal gerçeklik gözlüklerini okula kazandıracaklarını söyledi.

BİSİAD üyesi Osman Abay, bilişim sektörüne girmeye hazırlanan öğrencilere mesleğe girdiklerinde onları nelerin beklediğine dair bilgilendirmeler gerçekleştirdi.

Meslek ve üniversite tercihlerinin çok önemli olduğunu belirten Abay, “Doğru mu yoksa yanlış tercih yaptığınızı sizler belirleyeceksiniz üniversite ve alan seçimleri sizlerin hayatınızın geri kalanında gerçekleştireceğiniz mesleği belirleyecek. Bu sebeple tercihlerinizi doğru yapmalısınız çünkü hayatınızı etkileyen en büyük kararlardan bir tanesi de bu” dedi.

Üniversite döneminde gerçekleştirdiği stajın kariyer hayatında artıları olduğunu belirten Abay, imkanları fırsata çevirerek, geleceğe yatırım yapılabileceğini kaydetti.

Paylaş