Bursa’da gençlerden doğa sevdiren bir proje: Orman Okulu

Bursa’da gençlerden doğa sevdiren bir proje: Orman Okulu

23 Mart 2022 - 08:09 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2022 – 08:09
Haber Güncellenme Tarihi: 23 Mart 2022 – 08:09


Bursa’da Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi alanı öğretmeni Betül Şenyurt’un ortağı olduğu, toplamda 10 öğretmen ve 35 öğrencinin yürüttüğü Orman Okulu Aktiviteleri e-Twinning projesi hayata geçti.

BURSA (İGFA) – Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Öğretmeni Betül Şenyurt, eğitimin ilk basamağı olan okul öncesi eğitimde ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan Orman Okulları’nın özellikle tüm dünyayı etkileyen salgın sonrasında velilerin ilgisini çekmeye başladığının söyledi.

Çocuklar doğayla iç içe eğitim alıp, dört duvar arasına sığmayan etkinliklerle eğlenip, öğrendiklerini belirten Şenyurt, yürütülen projeyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Yurt dışında oldukça yaygın olan doğa temelli yaklaşım orman okulları Türkiye’de de yer almaya başladı. Buradan yola çıkarak farklı il ve farklı okullardan projeye katılan öğretmen ve öğrenciler, kendi illerinde bulunan doğa temelli yaklaşımı benimseyen okullara ziyaret düzenleyerek ne gibi etkinlik yapıldığını, nasıl bir eğitim felsefesiyle hareket ettiklerini öğrendiler. Daha sonra öğrendikleri etkinlikleri, bir anaokulunda çocuklarla birlikte uyguladılar. Proje kapsamında Bursa Orman Okulu kurucusu ve öğretmenleri tarafından eğitim semineri verildi. Proje çalışmalarımız boyunca öğretmen ve öğrencilerimiz farklı Web 2.0 araçları kullandılar. Avatar oluşturma, logo, afiş hazırlama ve pek çok farklı çalışmaları hazırlayıp sundular” diye konuştu.

Paylaş