Bursa’da Ramazan’ın maneviyatı etkinliklerle şehri sarıyor

Bursa’da Ramazan’ın maneviyatı etkinliklerle şehri sarıyor

Nisan 13, 2022 0 Yazar: Kios TV

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının manevi ikliminin tüm şehri sarması amacıyla birbirinden farklı etkinliklere imza atıyor.

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler, Ramazan ayının manevi atmosferine ayrı bir anlam katıyor.

Şehrin çeşitli noktalarında birbirinden farklı programlar sürerken, Tasavvuf müziğinin önemli isimlerinin ilahi ve kasideler seslendirdiği programlara, Bursalılar yoğun ilgi gösteriyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlar kapsamında Sedat Anar ve Eşref Ziya Terzi sahne alırken, Metin Çakar’ın kum sanatıyla yaptığı birbirinden güzel resimler ilgi gördü.

Tayyare Kültür Merkezi’ndeki ‘Ramazanın ruhu, insanın huzuru’ adlı konser ve söyleşi programları, Ramazan ayı boyunca ücretsiz olarak devam edecek.  ‘Ramazanın ruhu, insanın huzuru’ programı 17 Nisan’da Mustafa Demirci konseri, 20 Nisan’da Bahadır Yenişehirlioğlu söyleşisi, 29 Nisan’da Resul Aydemir konseri ve 30 Nisan’da Ömer Karaoğlu konseri ile sürecek.

Paylaş