Bursa’da resim ile fotoğrafın farkını ortaya çıkaran sergi

Bursa’da resim ile fotoğrafın farkını ortaya çıkaran sergi

7 Haziran 2022 - 07:59 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 7 Haziran 2022 – 07:59
Haber Güncellenme Tarihi: 7 Haziran 2022 – 07:59


Bursa’da Osmangazi Belediyesi Fotoğraf Kulübü (OSFOT) bünyesinde yer alan kursiyerler, kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan ‘Resim Çizilir, Fotoğraf Çekilir’ temalı sergiyi vatandaşların beğenisine sundu.

BURSA (İGFA) – Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen serginin açılışına; Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Seferler’in yanı sıra Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Tamer Balaban, eğitmenler, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Fotoğrafa gönül veren kişilerin bu kulüpte buluştuğunu belirten Seferler, toplam 26 kursiyerin dönem boyunca Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı anlamına gelen Afiap ünvanlı eğitmenleri Gülşah Talay ile belediyenin farklı mekanlarında çekimler gerçekleştirdiklerini anlattı. Resim öğretmenleri Müberra Deniz ve Asuman Kaban’a teslim edilen fotoğrafların 8 ile 12 yaş arası öğrencilerimizin hünerli ellerinde renklendiğini kaydeden Seferler, “Böylece günümüzde çok karıştırılan fotoğraf ve resim arasındaki fark ortaya çıktı. Gerçekten hepsi birbirinden güzel. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sergimiz 12 Haziran’a kadar vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.

Konuşmalar sonrasında Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Seferler, Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Tamer Balaban, kursiyerler ile serginin açılış kurdelasını kesti.

Tabloları tek tek inceleyen Seferler, ayrıca fotoğrafların hikayesini anlatan kursiyerler tarafından bilgilendirildi.

Paylaş