Coşkunöz Kalıp cirosunu yüzde 50 arttırdı

Coşkunöz Kalıp cirosunu yüzde 50 arttırdı

Nisan 8, 2022 0 Yazar: Kios TV

39 yıldır otomotiv sektöründeki pek çok global dev marka için kalıp üreten Coşkunöz Kalıp Makina, pandeminin olumsuz etkilerinin devam ettiği 2021 yılında cirosunu yüzde 50 artırmayı başardı.

BURSA (İGFA) – 70 yılı aşkın geçmişiyle Türk sanayisinin köklü kuruluşları arasında yer alan Coşkunöz Holding şirketlerinden Coşkunöz Kalıp Makina (CKM), pandeminin olumsuz ve değişken koşullarına rağmen 2021 yılında cirosunu yüzde 50 arttırdı.

Global arenada faaliyet gösteren Orijinal Ürün Üreticisi (OEM)’lerin A’dan Z’ye ihtiyaç duyduğu tüm otomobil gövde parçaları için kalıp üretimi gerçekleştiren şirketin Holding’in cirosu içindeki payı da yüzde 15’in üzerine çıktı.

Coşkunöz Kalıp Makina Genel Müdürü Alkım Denizciler, Holding olarak CODE 2025 adlı dijitalleşme ve dönüşüm stratejisiyle yola çıktıkları 2021 yılında, CKM olarak güçlü bir performans göstererek dünyanın farklı bölgelerine operasyonel mükemmellik yaklaşımı ile teslimatlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Denizciler, “2021 Uluslararası proje ve tedarik yönetimi yetkinliklerimizin öne çıktığı, stratejik olarak değerlendirdiğimiz markalar ile çalışma fırsatı yakaladığımız ve müşteri portföyümüzü büyüttüğümüz bir yıldı. İnanıyorum ki 2022 yılında da aynı motivasyon ve heyecanla çalışarak büyük başarılara imza atacağız” dedi.

KALIPLARIN NEREDEYSE TAMAMI İHRAÇ EDİLİYOR

1983’te kurulan ve otomobil gövde paneli üretiminde Türkiye’nin en büyük kalıp üreticisi olan CKM’nin 2021 yılında ürettiği kalıpların yaklaşık yüzde 95’i ihraç edildi. 400’e yakın çalışanıyla şirket, BMW, Mercedes, Stellantis, Renault, Ford ve Toyota gibi otomotiv markalarının kalıp üretimini gerçekleştiriyor.

Paylaş