DEVA iktidarında mali destekler artacak

DEVA iktidarında mali destekler artacak

27 Mart 2022 - 08:12 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 27 Mart 2022 – 08:12
Haber Güncellenme Tarihi: 27 Mart 2022 – 08:12


DEVA Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Helün Fırat, partisinin iktidarında, tiyatrolara mali desteklerin artırılacağını öne sürdü.

İSTANBUL (İGFA) – DEVA Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Helün Fırat, Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Günümüzde birçok sahnenin açılmamak üzere perdelerini kapatmak zorunda kaldığına dikkati çeken Fırat, “Bu şartlar altında tiyatroların ayakta kalmasını sağlayabilecek yegâne destek, devlet tarafından sağlanacak mali yardımlardır. Ancak dünyadaki diğer örneklerle karşılaştırıldığında, Türkiye’de tiyatro sektörüne sağlanan mali desteklerin oldukça yetersiz kaldığı gün gibi açıktır” dedi.

“Sanatçılarımız maalesef, dünya çapında en düşük kamusal finans destek miktarları ile kendi kaderleri ile baş başa bırakıldılar” diyen Fırat, tiyatrolar için yerelde ve genelde sonuç verecek doğru politikaların oluşturulması için bir çıktı oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Sonuna dek tiyatro emekçilerinin ve sahne işletmecilerinin yanında yer alıyoruz” mesajını verdi.

Paylaş