Edirne İbrice sahilinde deniz dibi temizliği

Edirne İbrice sahilinde deniz dibi temizliği

7 Haziran 2022 - 06:38 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 7 Haziran 2022 – 06:38
Haber Güncellenme Tarihi: 7 Haziran 2022 – 06:38


Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB) ve Edirne Saros Körfezi Sualtını Koruma ve Turizmi Geliştirme Derneği (ESDER), Edirne Keşan’da İbrice sahilinde deniz dibi ve deniz temizliği gerçekleştirdi.

Erdoğan DEMİR / Keşan Postası (EDİRNE İGFA) – İbrice limanında bulunan dalış okulları ve gönüllü dalgıçlar Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaklaşık 2 saatlik bir dalış sonrası denizin dibinden lastik, demir boru, cam şişeler ve plastik atık gibi bir çok atık çıkarttı.

GÜNEKAB Başkanı Erhan Engin, bilinçli olunduğunda Saros Körfezi’nde çok daha iyi bir yaşam kalitesi bulacaklarını belirterek, bu anlamda herkesten  bilinçli  olmalarını ve daha çevreci yaklaşmalarını istediklerini söyledi. Yapılan etkinliklerin bölge halkını ve gelen misafirleri bilinçlendirmek adına olduğunu kaydeden Engin, “Girmiş olduğumuz bu yaz sezonunda bu gibi etkinlerimize devam edeceğiz. Bizlere böyle güzel bir etkinlikte yardımcı olan ESDER’e ve dalgıçlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Deniz dibinden fileler ile toplanan atıklar Günekab personelleri ve araçları ile alınarak Düzenli Katı Atık Depolama ve Bertaraf Sahasına götürüldü.

Paylaş