Edirne Keşan Belediyesi’nde Toplu sözleşme imzalandı

Edirne Keşan Belediyesi’nde Toplu sözleşme imzalandı

Nisan 9, 2022 0 Yazar: Kios TV

Bugün imzalanan sözleşme ile kadrolu işçilerin maaşlarına %26 zam yapıldı.

Keşan Postası (EDİRNE İGFA)- Keşan Belediyesi’nin kadrolu işçilerinin uzun süreden beri süren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri bugün yapılan son toplantıda anlaşmaya varılarak imzalandı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu, Yakup Balcı ve Tahir Özçınar ile DİSK Genel İş Trakya Şube Başkanı Salim Şen ile DİSK Genel İş Keşan İşyeri Baştemsilcisi Kamil Tunca, Temsilci Murat Karavil ile arabulcunun katıldığı görüşmelerde anlaşmaya varıldı.

Edinilen bilgiye göre Aralık ayından bu yana süren görüşmelerde sendika % 36 zam teklifi sunarken, Keşan Belediyesi’de % 15’ten yukarı zammı kabul etmiyordu. Görüşmeler tıkanma nedeni ile arabulucuya gitmişti.

Bugün gerçekleşen görüşmelerde sendika %30 zam talebinde bukunurken Keşan Belediyesi % 22 ve son olarak %26’ya çıktı ve sendika bu oranı kabul ederek sözleşme imza altına alındı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Salim Şen sözleşmenim 79 kadrolu işçiye, Keşan Belediyesi’ne ve sendikaya hayırlı olmasını diledi.

Paylaş