Efes Selçuk’ta ‘Dernekler Köyü’ açıldı

Efes Selçuk’ta ‘Dernekler Köyü’ açıldı

20 Mart 2022 - 07:28 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 20 Mart 2022 – 07:28
Haber Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2022 – 07:28


İzmir’de Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in “5 Hedef 50 Proje” si içinde yer alan Dernekler Köyü’nün açılışı yapıldı.

İZMİR (İGFA) – Demokratik ve katılımcı toplum için büyük önem arz eden sivil toplum örgütlerini bir arada toplayan, kentsel dayanışmayı güçlendiren Dernekler Köyü’nün açılışı sivil toplum örgütleri başkanları ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel,  gönüllük esasına göre hareket eden sivil toplum örgütlerinde çalışmanın kolay olmadığını söyledi.

AKUT ile imzalanan protokole ve AKUT Selçuk ekibinin de Dernekler Köyü’nde yer almasına değinen Başkan Ceritoğlu Sengel, “akın zamanda İzmir Depremi’ni yaşadık. Bu anlamda AKUT ile beraber bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu gönüllüğü gösterip de Efes Selçuk’a geldikleri için AKUT ekibine çok teşekkür ediyoruz. Dernekler Köyü tüm sivil toplum örgütlerine ve hepimize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Ceritoğlu Sengel’in konuşmasının ardından Dernekler Köyü’nde yer alan sivil toplum örgütlerinin başkanları da çalışmaları ve Dernekler Köyü ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Yapılan konuşmaların ardından Dernekler Köyü’nün açılışı gerçekleştirilerek, katılımcılar tarafından alan gezildi.

Paylaş