Kapadokya, Latin Amerika, Ortadoğu ve Asyalı turistlerin gözdesi

Kapadokya, Latin Amerika, Ortadoğu ve Asyalı turistlerin gözdesi

Nisan 14, 2022 0 Yazar: Kios TV

Paraguay İstanbul Fahri Konsolosu Cengiz Deveci, Kapadokya’nın kültür turizmi açısından Türkiye’nin incisi konumunda bulunduğunu belirterek, “Latin Amerikalı, Ortadoğulu ve Asyalı turistler Kapadokya bölgesine yoğun ilgi gösteriyor” dedi.

NEVŞEHİR (İGFA) – Türkiye’nin en önemli turizm yerlerinden Kapadokya’ya yaptıkları yatırımlarla bölgeye gelen yabancı turist sayısını artırdıklarını ifade eden Honest Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Paraguay İstanbul Fahri Konsolosu Cengiz Deveci, düzenledikleri turlarla dünyanın dört bir yanından turisti Kapadokya’ya taşıdıklarını söyledi.

Kapadokya bölgesinde yaptıkları yatırımlarla otelcilik alanında kalite standartlarını artırdıklarını söyleyen Deveci, “Kapadokya yılın her döneminde, 12 ay boyunca turist ağırlayabilen ve kültür mirası açısından özel bir bölge. Ortadoğulu, Asyalı ve Latin Amerikalı turistleri, deniz kum sahil turizminden ziyade kültürel mirasımızı tanıması amacıyla bu bölgelere taşıyoruz. Misafirlerimizin yoğun olarak tercih ettiği Kapadokya gibi bölgelerde bizler de yatırımlarımızı yapıyoruz” dedi.

Hedeflerinin Kapadokya’ya daha fazla turist çekerek, bölgenin ülke ekonomisine katkısını artırmak olduğunu kaydeden Deveci, “Turizm acente şirketi olarak sadece ülkemizin ve bölgemizin ekonomisine katkı sağlamıyoruz.  Türkiye’ye getirdiğimiz turist sayısı son yıllarda ciddi oranda attı. Bu artış ülkeye giren döviz miktarının artmasına, istihdamın artmasına, yatırım yapacak olan iş adamlarının sektöre olan güven duygusunu artırmada büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Rusya ve Ukrayna arasındaki siyasi gerilimler, Kapadokya’nın turizm potansiyeline de olumsuz yansıdığıını ifade eden Deveci, Kapadokya’ya gelen turistlerin diğer tatil yörelerine gelen turistlere oranla daha çok döviz getirisi sağladığını sözlerine ekledi.

Paylaş