Karamollaoğlu’ndan ‘3. ittifak’ için sosyal açıklama

Karamollaoğlu’ndan ‘3. ittifak’ için sosyal açıklama

Nisan 15, 2022 0 Yazar: Kios TV

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Karar TV’de yaptığı konuşmada yer alan “Üçüncü ittifak olabilir” ifadesi üzerine başlayan tartışmalar sonrası sosyal meyda hesabından açıklama yaptı.

ANKARA (İGFA) – SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üçüncü ittifak konusunda, televizyon yayında biz, ‘ittifak içinde ittifaklar’ olabilir kanaatini gündeme getirdiklerini belirterek, “Öyle görülüyor ki, eksik kalmış veya yanlış anlaşılmış” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında 6’lı masayla ilgili farklı bir fikir gündeme getirmediğini belirten Karamollaoğlu, paylaşımında,  “Nasıl ki Demokrat Parti ile İYİ Parti, ‘ittifak içinde bir ittifak’ içindelerse; aynısı farklı biçimlerde olabilir, benim söylemek istediğim budur. Ayrıca ben, seçimle ilgili bu tip konuların seçim sath-ı mailine girilmeden görüşülmesinin doğru olmadığı kanaatindeyim” ifadelerine vurgu yaptı.

Birkaç ay sonra bu konuları daha rahat konuşabileceklerini belirten Karamollaoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Çok açık ifade ediyorum: Cumhur İttifakı bu konuların bugünden görüşülmesini istiyor; çünkü bir yerlerden bir şeyleri karıştırıp, ‘acaba fitne çıkarabilir miyiz’ derdindeler. Farkındayız, bu oyuna gelmeyeceğiz! Tekrar ifade ediyorum; şu anda seçim sath-ı mailine girmedik. Ama sanki seçim sath-ı mailine girmişiz gibi, partilerden görüş almak istiyorlar; bunun da doğru olduğu kanaatinde değilim”.

Paylaş