Kayseri Büyükşehir’den hem geçmişe vefa hem de geleceğe yatırım

Kayseri Büyükşehir’den hem geçmişe vefa hem de geleceğe yatırım

Nisan 15, 2022 0 Yazar: Kios TV

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik düzenlediği yarışmalarda hem geçmiş değerlere vefa gösteriyor, hem de gençlerin geleceğine yatırım yapıyor. Bu kapsamda KAYMEK, gençlere yönelik Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması ile yeni bir çalışmaya daha imza attı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)- Tarihi ve kültürel mirasıyla geçmişten geleceğe bir köprü görevi üstlenen ve dört bir yanından adeta tarih ve sanat fışkıran Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla kültür-sanat alanında yaptığı etkinliklerine devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür (KAYMEK) A.Ş. Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması adıyla yeni bir yarışma düzenliyor.

Tarihi ve kültürel değerleri ön plana çıkaran Büyükşehir KAYMEK, geleneksel hale gelen yarışmalarla gençlerin düşünce ve ifade dünyalarını zenginleştirmeyi amaçlıyor.

KAYMEK, bu yarışma ile üstat Necip Fazıl Kısakürek’i, onun düşünce dünyasını, şiirlerini, medeniyetine ve milletine olan bağlılığını özümseyerek, aynı zamanda kadim şehir Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin farkında olup şehrimizin değerlerine sahip çıkmayı hedefliyor. 

GENÇLER, KAYSERİ’NİN TARİHİ MEKÂNLARINDA NFK ŞİİRLERİ SESLENDİRECEK

Yarışmaya, 15 – 25 yaş arası, ikamet adresi Kayseri olan veya Kayseri’de eğitim-öğretim gören her genç katılabilecek. Gençler, Sahabiye Medresesi önü, Kayseri Kalesi önü, Koramaz Vadisi, Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı gibi Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin önünde Necip Fazıl Kısakürek’e ait bir şiir seslendirerek katılım sağlayabilecek.

Yapılacak değerlendirmeler sonucu dereceye giren adaylardan birinciye 10 inc tablet, ikinciye 7 inc tablet ve üçüncüye de akıllı saat hediye edilecek.

Paylaş