Kilis’te “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi çalışmaları devam ediyor

Kilis’te “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi çalışmaları devam ediyor

Mart 30, 2022 0 Yazar: Kios TV

Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında çalışmalarını devam ettiriyor.

KİLİS (İGFA)- Kilis İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak; İçişleri Bakanlığımızca faaliyete geçirilen En İyi Narkotik Polisi: Anne, Narko rehber ve Uyuma Projeleri kapsamında uyuşturucu madde bağımlılığını ortadan kaldırmak ve toplumda farkındalığı arttırmak amacıyla İlimiz Elbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Elbeyli İlçesinde bulunan okullarda ve geçici barınma merkezinde bulunan Suriyeli vatandaşlara ve görevli öğretmenlere yönelik uyuşturucu madde bağımlılığının zararları, uyuşturucu maddelerin tanımlanması, uyuşturucu madde kullanan şahıslarda görülen ruhsal ve fiziksel değişiklikler konularında İlimiz Elbeyli İlçesinde 5 seminer verilerek toplamda 361 vatandaşımıza (251 kişisi anne/anne adayı) bilgilendirme faaliyeti yapıldı.

Faaliyetlerde 361 adet broşür dağıtıldı. Kilis İl Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu ile mücadele kapsamında vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme faaliyetlerimiz devam etmektedir” denildi.

Paylaş