KİYÜ’de 11 bin öğrenciye hizmet veriliyor

KİYÜ’de 11 bin öğrenciye hizmet veriliyor

29 Mart 2022 - 09:09 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 29 Mart 2022 – 09:09
Haber Güncellenme Tarihi: 29 Mart 2022 – 09:09


Vizyon Havadis Gazetesi yönetim kurulu üyeleri, Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Rektörü Prof. Dr.
Mustafa Doğan Karacoşkun’u makamında ziyaret ettiler.

KİLİS (İGFA)- Kilis’te gazetelerin kader birliği yaparak oluşturdukları ortaklığa çok sevindiğini söyleyen Rektör Karacoşkun, “Rabbim Kilis için hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” dedi. KİYÜ olarak farkındalık oluşturmaya devam ettiklerini dile getiren Rektör Karacoşkun, Vizyon Havadis Gazetesi yöneticileri samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Şirket ortaklarından Necmettin Şekeroğlu ile Osman Zahteroğlu, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kilis İl Temsilcisi ve Vizyon Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nezir Çağlar, muhabir Şükrü Uncuoğlu ve yazar Hamza Özkaya’yı makamında ağırlayan Rektör Karacoşkun, Üniversite ile ilgili bilgiler verdi.

“ÜNİVERSİTEMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

KİYÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, “Bugün üniversitemizin çehresini değiştiriyoruz. Bakın üniversitemizi adeta şantiyeye çevirdik. Rektörlük binasının girişinde bulunan merdivenleri yenilediğimiz gibi alt yapı çalışmaları yapıyor, bunun yanı sıra botanik bahçesi kuruyoruz. İnşallah yakın zaman içerisinde Botanik bahçesini açacağız” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZDE 11 BİN ÖĞRENCİMİZ VAR”

Pandemi sebebiyle geçtiğimiz yıllar içerisinde yüz yüze eğitime uzun bir zaman ara verildiğini kaydeden Rektör Karacoşkun, “Üniversite olarak yeni ve heyecan dolu bir döneme girdik. Şuanda Üniversitemizde eğitim gören öğrenci sayımız 11 bin civarında. Bu, Kilis açısından çok olumlu bir rakam. Ülkemiz’de, özel veya devlet üniversitesi sayısı çok olması hesabı ile tercih edilen iller arasındaKilis’in olması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor.” diye konuştu.

“EĞİTİMLER SIKI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

Karakoşkun, “Kilis 7 Aralık Üniversitemizde öğrencilerimizin ayrıcalıklı eğitim görmelerini sağlamak için canla başla çalışıyoruz. Öğrencilerimizin eğitimlerini çok önemsediğimiz gibi her zaman öğrencimizin yanında olduğumuzu, onların ne türlü ihtiyaçlarının ve eğitim süreçlerinin nasıl olacağını onlara aşılıyoruz.” ifadesini kullandı.

“YAŞAR AKTÜRK’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu hafta sonunda 11 ayın sultanı Ramazan ayına başlanacağını kaydeden Rektör Mustafa Karacoşkun,
“Üniversitemizin yemekhanesinden yemek yiyen öğrencilerimize bir ay boyunca İstanbul – Kilis Vakfı Başkanı Sayın Yaşar Aktürk Bey ve Yönetim kurulu üyeleri iftar verecekler. Öğrencilerimiz her gün buradan ücret ödemeden iftar vakitlerinde gelerek yemeklerini yiyebilecekler. Bundan dolayı İstanbul Kilis-Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yaşar Aktürk Bey’e ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Paylaş