Kızılay Marmaris’ten Ukrayna’ya insani yardım

Kızılay Marmaris’ten Ukrayna’ya insani yardım

22 Mart 2022 - 06:19 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 22 Mart 2022 – 06:19
Haber Güncellenme Tarihi: 22 Mart 2022 – 06:19


Türk Kızılay Marmaris Şubesi; Ukrayna’da devam eden Savaş’ta mağdur olan insanların kullanması için temin ettiği malzemeleri, Marmaris’te bulunan Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği yetkililerine teslim etti.

AJANS CANKA- Marmaris’te yaklaşık iki haftadır devam eden Savaş Mağduru Ukraynalılar için düzenlenen yardım kampanyasından haber olur olmaz harekete geçtiklerini dile getiren Türk Kızılay Marmaris Şube Başkanı Yakup Baykan; “Doğal afetlerde nasıl birlik olduysak, savaş mağduru insanlarımız için de bir olmalıyız. İnsani dayanışmanın dini dili ırkı olmaz. Şuan için hızlıca toparlayabildiğimiz kadar malzemeyle, Ukraynalı kardeşlerimize destek olmaya çalıştık. Bundan sonra da gereken desteği vereceğiz.” dedi.

Türk Kızılay Marmaris Şubesi’nin ilk etapta teslim ettiği malzemeler; 23 Adet Kadın Pantolon, 1 Adet Bebek yatağı, 53 Adet çeşitli kadın giyim, 80 çift çorap, 132 Adet Bebek kıyafeti, 67 çift Bebek çorabı, 24 Adet Çocuk külotu, 320 Adet yetişkin Hasta bezi, 1 Adet Bebek alt açma ve bakım yatağı, 4 Adet Battaniye, 1 Adet Yatak Örtüsü ve 300 Adet tekli sallama çay şeker ve karıştırıcı çubuktan oluşuyor.

Paylaş