Kocaeli Darıca’da KO-MEK göz kamaştırdı

Kocaeli Darıca’da KO-MEK göz kamaştırdı

7 Haziran 2022 - 09:08 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 7 Haziran 2022 – 09:08
Haber Güncellenme Tarihi: 7 Haziran 2022 – 09:08


Kocaeli’de KO-MEK’in Darıca’daki ilçe sergisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

KOCAELİ (İGFA) – El emeği göz nuru birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı KO-MEK Darıca ilçe sergisi şenlik havasında açıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış öncesinde KO-MEK Müzik grubu eğitmenlerinin seslendirdiği Kocaeli türküleri tam not aldı.

Bir yıllık çalışma sonunda el emeği ve alın teri ürünlerin yer aldığı ilçe sergisinde bulunan ürünlerin yanı sıra giyim kursiyerleri kendi diktikleri elbiseleri giyerek mini bir defile sergiledi. Oldukça beğeni alan defile sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın kursiyerleri tek tek tebrik etti.

Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışa Başkan Büyükakın’ın yanı sıra Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediyesi Başkan Vekili Melikşah Tosun ile parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Büyükakın, KO-MEK’in üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile adeta gönüllere taht kurduğunu belirterek,  “KO-MEK sadece eğitim alınan yer olmaktan çıktı adeta kentin kalbine dokunan bir gönüllüler hareketi gibi çalışmaya başladı” dedi. Komeksepeti uygulamasından da üretilen ürünleri atılabildiğine dikkati çeken Başkan Büyükakın, “Ormanya’ya ve Darıca Millet Bahçesine KO-MEK storlar açıyoruz ama artık sizlerin de kendi işletmelerinizi açmanız gerekiyor. Aranızda ben girişimci olurum diyenler var ise bizler sizlerin gerekli eğitimlerini verelim sizde aldığınız eğitimler doğrultusunda kendi işletmenizi açarak girişimci olun” çağrısında bulundu.

KO-MEK BOHÇASI HEDİYE EDİLDİ

Konuşmalar sonrasında kursiyerler adına Başkan Büyükakın’a kursiyerlerin yaptığı seramik vazo hediye edilirken, geleneksel hale gelen yakında düğünü olacak bir kursiyere de KO-MEK bohçasını Başkan Büyükakın takdim etti.

Birbirinden güzel el emeği göz nuru eserlerin olduğu sergide Başkan Büyükakın kursiyerlerle tek tek ilgilendi.

Paylaş