Kocaeli İzmit Akmeşe’de çalışmalar devam ediyor

Kocaeli İzmit Akmeşe’de çalışmalar devam ediyor

Nisan 15, 2022 0 Yazar: Kios TV

İzmit ilçesine bağlı Akmeşe bölgesinde altyapı çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmaları ile kazı alanı süreci tamamlanan cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor.

KOCAELİ (İGFA)- İzmit ilçesinin kuzey doğusunda yer alan ve Sakarya il sınırlarına yakın yerde bulunan Akmeşe, doğal güzelliği ile ön plana çıkıyor. Bölgede ikamet eden vatandaşlar çiftçilik ve hayvancılıkla beraber atçılık temel geçim kaynakları oluşturuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bölgede gerçekleştirdiği yatırımlarla beraber cazibe merkezi haline gelen Akmeşe’de yaşayan vatandaşların, kaliteli ve sağlıklı içme suyu ile beraber atık su ve yüzey sularının toplanması için bölgede baştan aşağı altyapı hattı yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. İSU Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında başlanılan içme suyu ve kanalizasyon hatları ile yeni yağmursuyu hattı çalışmaları Akmeşe Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde devam ediliyor. Yapılan altyapı çalışmaları kapsamında şimdiye kadar yüzde 75’i tamamlanarak işletmeye alındı. Kalan kısımların yenileme çalışmaları program çerçevesinde devam ediliyor.

Paylaş