Kocaeli’de 472 muhtara dizüstü bilgisayar

Kocaeli’de 472 muhtara dizüstü bilgisayar

6 Haziran 2022 - 08:07 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 6 Haziran 2022 – 08:07
Haber Güncellenme Tarihi: 6 Haziran 2022 – 08:07


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki tüm muhtarlıklara alınan dizüstü bilgisayarları, düzenlenecek törenle muhtarlara teslim etmeye hazırlanıyor.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı sürdürülebilmesi amacıyla kent genelindeki muhtarlara bilgisayar desteği sağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda, ekonomik ömrü biten masaüstü bilgisayarların yerine, Kocaeli genelindeki 472 muhtarlığa dizüstü bilgisayar alındı. Muhtarlar, dizüstü bilgisayar sayesinde muhtarlık dışında da vatandaşlara hizmet edebilecek, mahallenin sorunlarını, istek ve taleplerini Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerine iletebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü’nce, muhtarlarla iletişimin hızlı sağlanması ve mahallelerin sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi amacıyla 2016 yılında hayata geçirilen “Muhtar Aktif Sistemi” üzerinden talep ve şikâyetlerini bir dakika gibi çok kısa bir sürede ilgili birime ileten muhtarlar, hem kısa sürede hizmete kavuşuyor hem de zamandan ve kırtasiyeden tasarruf sağlıyor.

Dizüstü bilgisayarların muhtarlara dağıtımı, Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenecek törenle yapılacak.

Paylaş