Kocaeli’de personele ‘etkili iletişim’ dersi

Kocaeli’de personele ‘etkili iletişim’ dersi

6 Haziran 2022 - 07:17 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 6 Haziran 2022 – 07:17
Haber Güncellenme Tarihi: 6 Haziran 2022 – 07:17


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 112 ve 153 çağrı merkezi personeline “Çağrı Merkezi Hizmetlerinde Vatandaşlarla Etkili İletişim” eğitimi verildi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, personeline yönelik hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimde ilk grup için 153 çağrı merkezi toplantı salonunda bir araya geldi. Diğer 2 gruba Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Eğitim Salonunda eğitim verildi.

Doğru iletişim için farkındalık oluşturmak, kurum içi iletişimi geliştirmek ve vatandaşla etkili iletişim sağlamak amacıyla verilen eğitimin konusu “Çağrı Merkezi Hizmetlerinde Vatandaşlarla Etkili İletişim” olarak belirlendi. Büyükşehir’de görev yapmakta olan 113 personel ile Kocaeli Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevli 62 personele eğitim düzenlendi.

3 grupta eğitim verilen ve 2 güne yayılan eğitim gruplarının 2. gününde 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevli 84 kişi daha eğitim aldı.

Eğitim öncesi bir konuşma yapan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram Bayram, personelin her alanda kendini geliştirmesini kurum olarak desteklediklerini belirterek, “Sizin daha iyi bir hizmet verebilmeniz için bu şekilde eğitimler vermeye çalışıyoruz. Özellikle iş hayatında iletişim eksikliğinden kaynaklanan yanlış anlaşılmalar yalnızca ortak anlayışla çözümlenebilir. Bunun yolu da sağlam iletişim becerilerine sahip olmaktan geçmektedir. Hizmet için de zaman zaman rotasyonlarınız da oluyor fakat müsterih olmanızı istiyoruz. Sizlerin en iyi hizmeti verebilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz yeter ki sizde elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterin” diye konuştu.

Paylaş