Malatya genç girişimcileri ağırladı

Malatya genç girişimcileri ağırladı

5 Haziran 2022 - 11:48 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 5 Haziran 2022 – 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 5 Haziran 2022 – 11:48


Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çeşitli temas, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

MALATYA (İGFA) – TOBB İstanbul Genç Girişmciler Kurulu’nun Malatya ziyaretine Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ev sahipliği yaptı.

“Türkiye’deki markaların Dünya markaları ile yarıştığını ve dünyaya egemen olacak yeni markaları üretecek olan gençler sizlersizin” diyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’yı tarif ederken insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehir diyoruz. Malatya ilk devlet hayatının, ilk yerleşik hayatın, ilk muhasebe kaydı ve gümrükleme işlemlerinin yapıldığı yerdir. Malatya hem insanlık tarihi açısından hem de Türk-İslam tarihi açısından önemlidir. Taş devrinden demir devrine evrilme, demirin silah olarak kullanılması Malatya’da zuhur etmiştir. UNESCO tarafından İnsanlık medeniyetinin Malatya Arslantepe’de başladığı onaylanmış ve Dünya Kültürel Miras Listesine girmiştir. Anadolu’nun Türklere açılmasında da Malatya çok önemli bir yere sahiptir. Sizlerde genç müteşebbisler olarak güzel markalar üreterek dünyaya ismimizi duyuracaksınız. Onun için Türkiye Malatya’dır, Malatya Türkiye’dir diyoruz. Bu ülke için çalışan herkesi kardeşimiz olarak görüyoruz. İnşallah bu bilinçle ve bu duyguyla şehrimize ve şehirlerimize güzel hizmetler yapma bilinciyle hareket edeceğinize inanıyorum” diye konuştu.

Malatya’da birçok ziyaret gerçekleştiren TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyeleri şehir temaslarında Kent Müzesini de ziyaret ettiler.

Paylaş