Malatya’da ‘çevre’ etkinliği

Malatya’da ‘çevre’ etkinliği

5 Haziran 2022 - 15:19 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 5 Haziran 2022 – 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 5 Haziran 2022 – 15:19


Malatya’da 5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’ ve ‘Türkiye Çevre Haftası’ nedeniyle farklı birçok etkinlikler düzenlendi.

MALATYA (İGFA) – Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından ‘İlk Adım Çevre Yürüyüşü’ etkinliği düzenlendi.

‘İlk Adım Çevre Yürüyüşü’ etkinliğine Malatya Valisi Hulusi Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Malatya protokolü ve çok sayıda Malatyalı katıldı.

Başkan Gürkan Çevrenin korunması noktasında herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirerek, “Çevrenin korunması noktasında biz insanlara düşen görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemiz hem çevrenin geleceği açısından hem de gelecek kuşakların sağlıklı yaşamları açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda da bizler yarına güzel nesillerimize güzel bir çevre bırakmak durumunda olduğumuzu ve o sorumluluk içerisinde hareket etmemiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız” dedi.

Malatya Valisi Hulusi Şahin ise, ‘Dünya Çevre Günü’ aynı zamanda ‘Türkiye Çevre Haftası’ bütün Türkiye’de olduğu gibi aynı saatte Malatya’da Çevre Yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdik. Çevre bilincini tekrar ülkemizin ve şehrimizin gündemine getirelim bir farkındalık olsun diye bu yürüyüşü gerçekleştirdik. çevreye yeteri kadar duyarlı olmazsak çocuklarımıza bırakacak bir çevre kalmayacak” şeklinde konuştu.

Kapalı çarşı üzerinde başlayan yürüyüş etkinliği Kışla Caddesi, Kanal Boyu ve son olarak Millet bahçesinde sonlandı. Yürüyüş sonrası Millet Bahçesinde kurulan stantlar yürüyüşe katılan katılımcılar tarafından gezildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ‘Geleceğimizi Tüketmeyelim Dünya Ortak Evimiz’ sloganıyla yapılan yürüyüşe katılanlara saksıda çiçek dağıttı.

Etkinlikte yer alan çocuklara ikramlarda bulunulurken, çevre konusunda farkındalık oluşturulacak hediyeler verildi.

Paylaş