Malatya’da kültüre ve insanlık tarihine önem veriliyor

Malatya’da kültüre ve insanlık tarihine önem veriliyor

24 Mart 2022 - 15:38 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 24 Mart 2022 – 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 24 Mart 2022 – 15:38


Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen AK Parti Genel Merkez
Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı ve 25-26. Dönem Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, beraberindeki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

MALATYA (İGFA)- Gerçekleşen ziyaret sırasında AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısını Malatya’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduğunu belirten Büyükşehir
Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Lütfiye Hanım ile geçmiş tarihte kesiştiğimiz noktalar var. İkimiz de aynı okuldan mezunuz Hacettepe Üniversitesinde. Diğer taraftan da kültür sanat organizasyonları içerisinde birlikte bulunma imkanımız oldu. Son olarak da Kızılcahamam’da düzenlenen Kültür Sanat Kongresinde birlikte çalıştık ve üç gün boyunca sunumlarda birlikte olduk. Bugün de kendileri bizleri ziyarete gelmişler, bu nedenle kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Ben orada da ifade ettiğim gibi Malatya insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yuAnayurt yapan Destan Şehirdir. Bunun tarihini de orda vesikalarla ortaya koyduk. Urfa insanlık tarihi açısından doğru olabilir ancak medeniyetin başladığı yer ise Malatya’dır. Bugün bizzat giderek yerinde incelediğiniz Arslantepe bunun en kalıcı örneğidir. Dolayısıyla bizler kültür sanat noktasında şehrimizin geçmişini günümüze ve geleceğe taşıma noktasında ve kültürel mirasın korunması noktasında bunun bir insanlık vecibesi olduğuna inanıyoruz. Kültürel mirasın hangi döneme, hangi devre, hangi medeniyete ve hangi uygarlığa ait olursa olsun neticede o insanlığın ortak değeridir ve bugün şehrül emin olarak bizlerin de ortak değeridir. Bu nedenle şehrimizin kültürel değerlerinin korunmasına aynı hassasiyeti göstermişizdir.

AK Parti teşkilatı olarak da özellikle yerel anlamda, kültürel çalışmalar anlamında teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla hakikaten güzel bir birlikteliğimiz var. Bu birliktelik süreci içerisinde hem kültürel mirasımızın korunması hem sosyal etkinliklerde birlikte olma noktasında hem de Partimizin şehrimizde daha güçlü ortaya çıkması ve kullanılan argümanların, yapılan hizmetlerin doğru anlatılması noktasında birlikte çalışma temposu içerisindeyiz.

Sizleri de bu vesileyle burada görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu nedenle sizlere tekrar hoş geldiniz diyorum. İnşallah, sizin de ata yurdunuz olan ve insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehrimizi beğenmişsinizdir” dedi.

 AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ise yaptığı konuşmada, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yakinen takip ettiklerini belirterek, “Ata yurduma sizleri ziyarete gelmekten çok mutluyum. Daha önceki çalışmalarda Battalgazi’den Büyükşehir Belediyesi serüveninizde de sizin kültüre ve insanlık tarihine ne kadar önem verdiğinizi gördük” ifadelerini kullandı. 

Paylaş