Malatya’ya en iyi kültür etkinliği ödülü

Malatya’ya en iyi kültür etkinliği ödülü

20 Mart 2022 - 12:10 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 20 Mart 2022 – 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2022 – 12:10


AK Parti Yerel Yönetimler ile Çevre, Şehircilik ve Kültür Başkanlıkları tarafından düzenlenen ‘AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi’ kapanış programıyla sona erdi.

MALATYA (İGFA) – Ankara Kızılcahamam’da yapılan ‘AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi’nin kapanış töreninde Yılın En İyi Uluslararası Kültür Etkinlik Ödülü kapsamında, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10’uncusu düzenlenen ve UNESCO tarafından Türkiye’nin 19’uncu Kültür Mirası olarak tescil edilen Arslantepe temalı Uluslararası Film Festivali’nden dolayı ‘En İyi Uluslararası Kültür Etkinlik Ödülü’nü aldı.

Gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, yerli kültürümüze sahip çıkmak, onları korumak, yaşatmak gelecek nesillere aktarmanın görevleri olduğunu söyledi.

Önemli ve anlamlı bir ödül aldıklarını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kendilerini bu ödüle layık gören Yerel Yönetimler Başkanlığı’na şükranlarını sundu.

Paylaş