Marmara’nın yuvası patili dostlar için gün sayıyor

Marmara’nın yuvası patili dostlar için gün sayıyor

5 Haziran 2022 - 13:19 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 5 Haziran 2022 – 13:19
Haber Güncellenme Tarihi: 5 Haziran 2022 – 13:19


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 bin metrekarelik alanda inşa edilen Sokak Hayvanları geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi açılış için gün sayıyor.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya’da bölgenin en büyük hayvan bakım merkezi olacak Büyükşehir Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sona gelindi.

17 bin metrekarelik alanda son teknoloji ile hizmet verecek olan kampüste ayrıca kendi mamasını üretebileceği bir mama üretim tesisi olacak. Tesis ile ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sakarya’da yaşayan, yaradanın bizlere emaneti olan can dostlarımızın sağlıklı ve konforlu bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek olan tesisimiz Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir olarak Sokak Hayvanları için pek çok çalışmayı hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Yüce, “Sokaktaki can dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Bizlerin olduğu gibi su ve yemek onlar için hayatın vazgeçilmezleri. Bizler bu ihtiyaçlarımızı kolayca giderirken, onlar bu konuda zorlanabiliyor. Bu nedenle 17 bin metre karelik alanda inşa ettiğimiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ile yaralı ve hasta sokak hayvanlarına daha iyi şartlarda hizmet verilecek. Çeşitli bölümlere ayrılmış bu kompleksimizde; misafirlerimizi karşılayacağımız bir ziyaretçi merkezi, barınaklar ve hayvanlarımızın tedavi edildiği klinik mevcut. Son teknoloji ile inşa edilen kampüsümüzün içinde yoğun bakım merkezi, laboratuvar, veteriner acil müdahale odaları, yazlık ve kışlık olmak üzere yaklaşık 600 hayvanın yaşam alanı olarak ev sahipliği yapacak” dedi.

Başkan Yüce, bakımevimizde dışarıya ihtiyaç duyulmayacak şekilde, her ayrıntısını düşündüğümüz dev bir Rehabilitasyon Merkezi yer alacağını, ayrıca burasının 50 kişilik seminer ve eğitim salonunun yer aldığı merkezin bilgi alanıyla ilgili de bir eğitim yuvası niteliği taşıyacağını söyledi.

Paylaş