Marmaris’ten Ukrayna’ya tır dolusu insani yardım

Marmaris’ten Ukrayna’ya tır dolusu insani yardım

28 Mart 2022 - 06:17 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 28 Mart 2022 – 06:17
Haber Güncellenme Tarihi: 28 Mart 2022 – 06:17


Marmaris Halkı; Geleneksel Türk yardımseverliğini uluslararası dayanışmayla bir kez daha, “Savaş Mağduru Ukrayna Halkı’na Destek” için sürdürüyor!

Ajans CANKA- Rusya’nın saldırısı ile beklenmedik bir şekilde 1 aydan fazladır ülkesini savunmak zorunda bırakılan savaş halindeki Ukrayna’da halkın öncelikle acil tıbbi müdahale malzemeleri, ilk yardım malzemeleri, Bebek bezi, bebek maması, bebek giyim eşyaları, soğuktan koruyacak kışlık giyim malzemeleri ve konserve türü dayanıklı gıdaya ihtiyaçları için bir araya gelen Marmarisli vatandaşlar; 30 Ton’a yakın bir tır dolusu İnsani yardım malzemesini Ukrayna Konsolosluğu’na teslim edilmek üzere, İstanbul’a gönderdi.

UKRAYNALI BOROVSKA: “ARTIK BEN DE MARMARİSLİ’YİM”

Savaşın başladığı 24 Şubat’tan itibaren insani yardım ve Ukrayna’dan Marmaris’e gelen savaş mağduru aileler için çalıştıklarını dile getiren Marmaris’teki Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği Sözcüsü Svitlana Borovska, kendisinin de 25 yıldır Marmaris’te yaşadığını ve Türk vatandaşı olduğuna dikkat çekerek; “Çok mutlu olduk. Marmaris olarak bu Ukrayna’ya gönderdiğimiz ilk, yardım Malzemesi. Marmaris Halkı bize bu kadar çok destek verdi, Türk Kızılay marmaris Şubesi’ninde desteği oldu. Bu ilk tırı gönderirken, gözyaşlarımız doldu. Marmaris Halkı’na çok teşekkür ediyoruz. Bu savaş bitinceye kadar, biz buradaki insani yardım kampanyamıza ve gelen savaş mağduru vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Paylaş