MEB’ten çevresel tanıtım

MEB’ten çevresel tanıtım

6 Haziran 2022 - 10:18 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 6 Haziran 2022 – 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 6 Haziran 2022 – 10:18


Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen programda “Çevre ve Çocuk Akademisi ile Ortak Evimiz Dünya Çocuk Hikâye Seti” tanıtımı gerçekleştirildi.

ANKARA (İGFA) – Tanıtım programında konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yaklaşık on aydan beridir çocukların çevre bilinciyle yetişmeleri ve bu kültürün tüm okullarda yaygınlaşmasıyla ilgili kapsamlı çalışmalar yapıldığını ifade ederek destekleri için Bakan Kurum’a teşekkür etti.

Çocukların çevre bilinciyle yetişmeleri için ilk adımı 7 ve 8. sınıflardaki çevre eğitimi seçmeli dersinin müfredatının güncellenmesiyle attıklarını hatırlatan Bakan Özer, ” ‘çevre eğitimi ve iklim değişikliği dersi’ olarak dersimizi değiştirdik ve 6, 7 ve 8. sınıflara seçmeli ders olarak koyduk. Daha sonraki adımımızda tüm öğretmenlerimize çevre farkındalığı, sıfır atık kültürünün farkındalığını artırmayla ilgili okullarımızda bu kültürün yaygınlaşmasıyla ilgili birlikte eğitimler düzenledik ve gördük ki öğretmenlerimiz bu tür eğitimlere çok daha istekliler. Zorunlu olmamasına rağmen hemen hemen tüm öğretmenlerimiz bu eğitimlere aktif olarak katıldılar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen projelere de değinen Özer, Emine Erdoğan’ın himayelerinde “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında ilk kez okullarda sıfır atık geri dönüşüm kütüphaneleri yapmaya başladıklarını hatırlattı.

Özer, öğrencilerin akademik becerilerinin yanı sıra kültür, medeniyet ve çevre bilinciyle de güçlü bireyler olarak yetişmelerini arzuladıklarını ifade etti.

Paylaş