Muğlalı sporcular başarıdan başarıya koşuyor

Muğlalı sporcular başarıdan başarıya koşuyor

6 Haziran 2022 - 09:17 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 6 Haziran 2022 – 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 6 Haziran 2022 – 09:17


Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcuları başarılarına bir yenisini daha ekledi. Satranç Milli Takımında bulunan Bilgesu Şeker Avrupa ikincisi olurken, Özge Türkmen atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu.

MUĞLA (İGFA) – Bünyesinde bulundurduğu bin 762 lisanslı sporcu ile amatör sporlara büyük önem veren Muğla Büyükşehir Belediyesi verdiği desteğin meyvelerini genç sporcuların aldığı madalyalarla alıyor.

Büyükşehir Belediyesi spor kulübü sporcuları okçuluktan, satranca, atletizmden masa tenise başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Birçok spor branşında ulusal ve uluslararası yarışmalardaönemli başarılar elde eden Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcuları başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Kayseri’de düzenlenen Küçükler Atletizm Festivali Türkiye Şampiyonasında Muğla Büyükşehir sporcusu Özgü Türkmen Türkiye Şampiyonu oldu.

Satranç Milli Takımında bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Bilgesu Şeker Yunanistan’ın Rodos Adasında düzenlenen Avrupa Şampiyonasına katıldı. 17 yaş kızlar kategorisinde yarışan Şeker, 8 matça 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak Avrupa ikincisi oldu.

Paylaş