Murat Bayram’dan öğrencilere ‘Fark Yarat’ tavsiyesi

Murat Bayram’dan öğrencilere ‘Fark Yarat’ tavsiyesi

23 Mart 2022 - 09:48 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2022 – 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 23 Mart 2022 – 09:48


Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası Genel Müdürü Murat Bayram, Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerle iş hayatına dair tecrübelerini paylaşan Bayram, “İş yaşamına girerken mutlaka farklı bir adım atmanız gerekiyor. Farklı düşünür ve farklı adım atarsanız diğer adaylar arasında ön plana çıkabilirsiniz” tavsiyesinde bulundu.

BURSA (İGFA)- 27 ülkede yaklaşık 140 tesiste 90 kişiyi istihdam eden global birotomotiv teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo’nun Türkiye Fabrikası Genel Müdürü MuratBayram, öğrencilerle bir araya gelerek iş yaşamı hakkında önemli tavsiyelerde bulundu.

Bursa Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu’nun düzenlediği”Kariyer Gelişimi” etkinliğine konuşmacı olarak katılan Bayram, iş hayatına dair tecrübelerinipaylaştı. Öğrencilere kariyer gelişimini anlatan Bayram, “İş yaşamına girerken mutlaka farklı biradım atmanız gerekiyor. Farklı düşünür ve farklı adım atarsanız diğer adaylar arasında ön planaçıkabilirsiniz. Diğer kişilerin arasından sıyrılmak için neler yapmanız gerektiğini zatenbiliyorsunuz. Sayılabilecek onlarca madde var. Bu maddelerin en önemlisi ise farklı düşünerek,olaylara farklı noktalardan bakmaktır. Eğer herkesin baktığı noktalardan bakarsanız onlarla aynışeyi görürsünüz. Amacınıza ulaşmak için önce farklı noktalardan bakmayı öğrenmelisiniz” dedi.

Yeni dünya düzeninde rekabet ortamının hızla değiştiğini ifade eden Bayram, buöğrencilik yıllarından itibaren kişisel gelişime önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“HAYAL KURMAKTAN VAZGEÇMEYİN”

“Hayal kurmaktan vazgeçmeyin, hayal kurabilmek aynı zamanda başarmaktır” diyen Bayram,şöyle devam etti: “Bir hayaliniz, hedefiniz ve fikriniz mutlaka olmalı ve hayalinize sahip çıkarakarkasından gidebilmelisiniz. Ben inanıyorum ki, siz inandıkça başarı sizi buluyor. Eğer işinizdeiyiyseniz, işinize konsantre oluyorsanız o işte iyi olmama şansınız yok. Siz işinizde iyiolduğunuzda da amaçladığınız noktaya eninde sonunda ulaşıyorsunuz.”

Paylaş