Narkotik uzmanı ‘Coco’ resmi toplantıyı bastı

Narkotik uzmanı ‘Coco’ resmi toplantıyı bastı

Nisan 14, 2022 0 Yazar: Kios TV

Marmaris Kaymakamlığınca düzenlenen; “Ben Olsaydım” temalı, Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’nda bağımlılık Yapan maddeler, günlük yaşamda zararlı bağımlılığa neden olan davranışlar ve teknolojinin bağımlılığa etkilerine dikkat çekildi.

Ajans CANKA- Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Orka Lotus Beach Hotel’de 7 – 8 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Çalıştay’ın ilk gününde açılış konuşmasını yapan Marmaris İlçe Sağlık Müdürü Dr. İmran İnce, ‘’Bağımlılık pek çok etkenin bir araya gelerek oluşturduğu bir durumdur. Kişi doğduğu andan itibaren öğrenmeye ve dış dünyanın etkilerine açık bir hale gelmeye başlar. Tüm bu süreçte, maruz kaldığı durumlar karşısında kendini koruyabilmek adına bir takım baş etme yöntemi geliştirmektedir. Geliştirdiği bu baş etme yönteminin sağlıklı ya da sağlıksız oluşunu; yaşadığı ortam, ebeveyn tutumları, sosyokültürel çevresi yakından etkilemektedir. Bu sebeple bağımlılığın oluşum sürecinden bahsederken, bireyi bebeklik çağından itibaren incelemeli; aile, toplum ve kültür özelliklerini dikkate alarak, süreci bütüncül bir yaklaşımla değerlendirmelidir.” Söz alan Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy da çalıştayın ana teması ‘’Ben Olsaydım” deyişine dikkat çekerek; “Aslında yaşamımızın her anında yaptığımız işi; bir bilimsel formatta tekrar ele alarak ve “Ben Olsaydım” diyerek değerlendirmemiz gerekiyor.” dedi.

SON SÖZÜ NARKOTİK UZMANI COCO SÖYLEDİ

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özellikle uyuşturucu arama operasyonlarında kullanılan Belçika kurdu cinsi Narkotik Uzmanı Coco isimli köpek; salonda yapılan uygulamada, saklanılan uyuşturucu maddeyi kısa zamanda bularak, katılımcılardan büyük takdir aldı. Sonuç olarak Çalıştay bitti, akıllarda Coco kaldı.

Paylaş