Orman’dan geleneksel satranç turnuvası sonuçlandı

Orman’dan geleneksel satranç turnuvası sonuçlandı

21 Mart 2022 - 12:08 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 21 Mart 2022 – 12:08
Haber Güncellenme Tarihi: 21 Mart 2022 – 12:08


Orman Genel Müdürlüğü, Geleneksel Orman Haftası Satranç Turnuvası’nın bu yıl ikincisini düzenledi. 7 ayrı kategoriye bine yakın sporcunun katıldığı turnuvada 5 ayrı şehirden 7 sporcu büyük ödülü kazandı.

ANKARA (İGFA) – Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından bu yıl ikincisi yapılan satranç turnuvası, renkli görüntülere sahne oldu.

Genel Müdürlüğün 180. yılı sebebiyle ilki 2019’da düzenlenen satranç turnuvasına, ortaokul ve ilkokula giden 350 çocuk sporcu katıldı. 7 ayrı kategoride 7-12 yaş arası ve A, B, C kategorilerinde 1000’e yakın sporcu kıyasıya mücadele etti. 

Dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verildiği turnuvanın açılış konuşmasını yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, temel amacın çocuklarda ve gençlerde ormanların korunması için farkındalık oluşturmak ve orman sevgisini aşılamak olduğunu söyledi.

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Kıran kırana mücadelenin yaşandığı turnuvada Kapadokya gezisi olan birincilik ödülünü kazanan; A Grubu kategorisinden Efe Metehan Yavuz/İzmir, B Grubu kategorisinden Ali Kıyak / Osmaniye, C Grubu kategorisinden Alper Ünsal / Ankara, 12 yaş ve altı kategoriden Yağız Kaan Erdoğmuş /Bursa, 10 yaş ve altı kategorisinden Baver Yılmaz / Ankara, 9 yaş ve altı Mehmet Alper Çelebi / Ankara ve son olarak 8 yaş ve altı kategorisinden de Mete Kanal / Eskişehir oldu.

Paylaş