Ramazan öncesi SYDV’lere 224 milyon TL ek kaynak

Ramazan öncesi SYDV’lere 224 milyon TL ek kaynak

30 Mart 2022 - 07:47 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 30 Mart 2022 – 07:47
Haber Güncellenme Tarihi: 30 Mart 2022 – 07:47


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahipleri için SYDV’lere yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı.

Bakan Yanık yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ayında, ihtiyaç sahibi hanelerin yanında olacaklarını bildirdi. Yanık, aktarılan kaynağın etkin ve hızlı şekilde sahiplerine ulaştırılacağının altını çizdi.

Ülke genelindeki tüm SYDV’ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen hanelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Ramazan ayında ayni ve nakdi olarak destek verdiklerini belirten Bakan Yanık, dini bayramlar öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmeleri için yardımda bulunduklarına dikkati çekerek, ihtiyaç sahibi hanelere sunulan sosyal yardımların nesnel, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğinin altını çizdi.

“Sosyal yardımlardan kimlerin yararlanacağı, hangi şartlar gerekli tüm bunlar kanunen belli olduğunu kaydeden Bakan Yanık, “Yardımlarımızı sunarken, hiçbir ayrım gözetmiyoruz. Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen gelir, asgari ücret net tutarının 1/3’ünden az olan haneler sosyal yardımlarımızdan faydalanabiliyor”” dedi.

Paylaş