Taha Kılınç gençlere İslam Dünyası’nın dününü ve bugününü anlattı

Taha Kılınç gençlere İslam Dünyası’nın dününü ve bugününü anlattı

24 Mart 2022 - 13:38 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 24 Mart 2022 – 13:38
Haber Güncellenme Tarihi: 24 Mart 2022 – 13:38


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında SAÜ’de ilahiyat öğrencileriyle bir araya gelen gazeteci-yazar Taha Kılınç, İslam dünyasını anlamak için yaptığı dünya gezilerinden örnekler vererek İslam’ın dününü, bugününü ve toplumun bu noktada ortaya koyduğu hassasiyeti anlattı.

SAKARYA (İGFA)– Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı organizasyonlarda her alanda Türkiye için kıymetli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Sanata ve bilime dair önemli programların yer aldığı Mart Ayı Kültür Etkinlikleri gazeteci-yazar Taha Kılınç’ın katılımıyla gerçekleştirilen “İslam Dünyasına Nasıl Bakılmalı?” konferansıyla devam etti. Programa Büyükşehir bürokratları, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ve öğrenciler katıldı. Bu alanda yazılarıyla tanınan ve İslami gezilerini kaleme alan Kılınç, öğrencilere İslam Dünyası’nın tarihini, bugününü ve gelecekteki yerine dair önemli anlatımlar yaptı.

İslam tarihinden bazı notlar aktaran Kılınç, Hz. Muhammed’in yaşam tarzından örnekler verdi. Ayrıca İslam bayrağını taşıyan medeniyetlerin yaklaşımlarını anlatan ünlü yazar dünya genelindeki yaptığı gezilerde İslam üzerine yaptığı gözlemleri anlattı. İslam’ın kültürel ve yerel değerler üzerindeki izlerine değinen Kılınç, Türkiye’de toplumun bu noktadaki hassasiyetlerine dair konuşmalar yaptı. Anlatım sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan ünlü yazar, kendilerine gençlerle bir araya gelme fırsatı sunan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Paylaş