Türkiye Kızılay Derneği basın toplantısı düzenledi

Türkiye Kızılay Derneği basın toplantısı düzenledi

26 Mart 2022 - 06:38 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 26 Mart 2022 – 06:38
Haber Güncellenme Tarihi: 26 Mart 2022 – 06:38


Türkiye Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı basın toplantısında Afyonkarahisar basını ile buluştu. Kahvaltıda Ramazan ayında yapılan gıda yardımları, Mobil aşevleri, Zekat-Fitre-Fidye, Kızılay Butik ve Çocuklar konu edinildi.

İsteniş Hakan TÜPLEK (AFYONKARAHİSAR İGFA)- Basın mensuplarına Türk Kızılay Derneği Afyon Şubesince ‘’ Ramazanda gıda kolisi yardımları yapılacak. Bu yardımları hayırsever iş insanlarımız adına yardıma ihtiyacı olan kimselere yapılmasını sağlıyoruz. Sayısı günden güne geçen mobil aşevlerimiz ile daha çok ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyoruz. Kimi zaman hayırsever kişiler bizzat yardım dağıtımında bulunuyorlar. Kendileri de bu manevi destekte bizzat çalışıyorlar. Hayır yapan ve hayırseverler arasında bir köprü oluşturduğumuz
için bizde memnun oluyoruz. Pandemi döneminde toplu yemek dağıtımına izin verilmemişti. Biz vatandaşlarımıza ulaştık. Onlara gıda desteği konusunda yardım ulaştırdık.

FİTRE BEDELİ 40 TL

Diyanet İşlerince bu sene fitre bedeli 40 TL olarak açıklandı. Türk Kızılay Derneğine bağış yapılması halinde vatandaşlarımızın yaptığı bağışlar ihtiyaç sahiplerine güvenle ulaştırılacaktır. Nakdi yardım yanı sıra isteyen vatandaşlarımız ayni yardımlarda da bulunabilirler. Bizler gönüllülük esası ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç sahiplerine bu kutsal dönemde nakdi ve ayni yardımları Ramazan Bayramı öncesinde mutlaka ulaştıracağız. Afyon yardımseverlik konusunda oldukça duyarlı bir ilimiz. Türkiye çapında 260 civarında şube içinde genel klasmanda yardım yapılmasında 3. sırada yer almaktadır.

Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize teşekkür ederiz’’ dediler.
 

Paylaş