‘Yuvamız İstanbul’un miniklerinde mezuniyet sevinci

‘Yuvamız İstanbul’un miniklerinde mezuniyet sevinci

6 Haziran 2022 - 15:48 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 6 Haziran 2022 – 15:48
Haber Güncellenme Tarihi: 6 Haziran 2022 – 15:48


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin 21 ilçesinde faaliyet gösteren, toplam 32 ‘Yuvamız İstanbul’ kreşinden mezun olan 742 minik öğrenciye mezuniyet belgelerini dağıttı.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul’un 21 ilçesinde faaliyet gösteren, toplam 32 “Yuvamız İstanbul” kreşinden mezun olan 742 minik öğrenci, mezuniyet belgelerini İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun elinden aldı.

Yenikapı Mitin Alanı’nda kurulan etkinlik meydanına çocukların alkışları eşliğinde giren İmamoğlu, ilk olarak mezuniyet törenine katılan velileri selamladı.

Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, minik öğrencilerin söylediği şarkılarla renklendi.

İlkokul adayı öğrencilerle birlikte ‘Özgürlük’ şarkısını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mezun olan her öğrenci adına fidan dikerek ‘Yuvamız İstanbul Hatıra Ormanı’ oluşturacaklarının müjdesini verdi. “Hem çocuklarımız büyüyecek hem de orada fidanlarımız büyüyecek” diyen İmamoğlu, “Ülkemize nefes aldıracak, umutlandıracak, geleceği çok daha yukarıya, güçlü bir yere taşıyacak olan çocukların varlığıyla büyümeye devam ediyor olacak” ifadelerini kullandı.

Paylaş